שימושיות, תכנון ממשק וחווית משתמש, הנדסת גורמי אנוש ומה שביניהם

בעלי עסקים קטנים הבינו כי עליהם לפרסם בגוגל אדוורדס כדי להשיג לקוחות חדשים, לקבל חשיפה רחבה ולשפר תוצאות וביצועים בעסק. ללא פרסום מדויק ואפקטיבי קשה להצליח בעסק הקטן, במיוחד כיום בגלל התחרות הקשה בכל הענפים והתחומים. הפרסום לעסקים קטנים בגוגל מתמקד בעיקר בפרסום מקומי (לוקאלי) וכדי להצליח בקמפיינים בגוגל כדאי לפנות לסוכנות פרסום מקצועית ומומלצת, אך אפשר לנהל קמפיינים גם לבד כל עוד מקפידים על העקרונות הבאים.

תכנון והגדרת מטרות

רבים מבעלי העסקים הקטנים טוענים כי הפרסום בגוגל לא משתלם עבורם, ואכן יש עסקים קטנים שהשקיעו לא מעט בקמפיינים הממומנים שהניבו עבורם תוצאות מאכזבות. ללא תכנון והגדרת מטרות קשה לנהל קמפיינים מנצחים בגוגל, לכן הטיפ הראשון שלנו הוא לבנות תוכנית אסטרטגית, להגדיר תקציב, לקבוע מטרות ברות השגה ולבחור באמצעי הפרסום המתאימים ביותר לצרכי העסק ומטרותיו.

מחקר שוק

חשוב לבצע מחקר שוק מקיף ומעמיק לפני העלאת הקמפיין לרשת, ובמיוחד יש לבחון את דרכי הפרסום של המתחרים שלכם. כאשר לומדים כיצד המתחרים מפרסמים קל יותר לבחור את מילות המפתח, לדייק באפיון והגדרת קהלי המטרה, להגדיר תקציב ולנטר את תוצאות הקמפיינים של עסקים מתחרים כדי ללמוד מהטעויות שלהם.

קריאייטיב מקורי

עסקים קטנים מתמודדים עם תחרות גבוהה בענף שלהם, וכדי ליצור בידול מהמתחרים חשוב להתחיל עם קריאייטיב מקורי וייחודי ויש לדייק במסרים השיווקיים שרוצים להבעיר לגולשים. עסקים רבים מפרסמים בגוגל לכן ללא קריאייטיב ברור ומקורי קשה לבלוט מעל המתחרים.

אפיון קהל היעד

פרסום בגוגל דורש מכם לאפיין את קהל היעד, מערכת הפרסום של Google מאפשרת לכם להגדיר קהלי מטרה שונים לפי קריטריונים מגוונים כמו מיקום גיאוגרפי, שפה, טווח גילים, מגדר, תחומי עניין ועוד. הגדרה מדויקת של קהלי היעד מבטיחה קליקים רבים על מודעת הפרסום ולא מעט לידים איכותיים שקל להפוך למכירות בפועל.

מדדי הצלחה (KPI)

לפני העלאת הקמפיין בגוגל חשוב להגדיר היטב את מדדי ההצלחה לפרסום, אלו מדדים המצביעים על הצלחת או כישלון הקמפיין, וניתן לנתח את מסע הפרסום על פי המדדים שנבחרו כדי לשפר את מודעת הפרסום ולנהל קמפיינים טובים ומצליחים יותר.

תקציב

תקציב הפרסום של עסקים קטנים מוגבל, לכן יש לנהל את הקמפיין היטב כדי להצליח. בעל העסק חייב להחליט מראש מהו תקציב הפרסום שלו, ובהתאם לתקציב ניתן להגדיר את מילות המפתח ותקציב הפרסום היומי.

להתמקד במובייל

מערכת הפרסום המתקדמת של גוגל מאפשרת לכם להציג את מודעת הפרסום בפני לקוחות פוטנציאלים הגולשים באמצעות הטלפון הנייד שלהם. למעשה, רוב הגולשים שיקליקו על מודעת הפרסום שלכם מגיעים מהמובייל ועליכם להתייחס לכך בהתאם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *