שימושיות, תכנון ממשק וחווית משתמש, הנדסת גורמי אנוש ומה שביניהם

טיפ מס' 1

אל תקשיב למשתמשים. כדי לעצב ממשק נוח לשימוש, שים לב למה שהמשתמשים עושים ולא למה שהם אומרים. תשובות המשתמשים לשאלותיך אינן אמינות, כמו גם הערכתם את התנהגותם העתידית.

טיפ מס' 2

מצא 5 אנשים כדי לבדוק את שימושיות מוצר הטכנולוגיה שלך. צפה בהם כאשר הם מבצעים פעולות שונות כשהם חושבים בקול רם. בעיה היא משהו שנתקלו בו 2 אנשים לפחות. זכור: אם הם נתקלים בצרות זו לא אשמתם, זהו כשל בתכנון המוצר.

טיפ מס' 3

אל תכריח משתמשים להירשם לאתר שלך עד שזה באמת הכרחי. באתרי מסחר, תן להם לקנות בלי להירשם. באתרי תוכן, הראה לכם תוכן לפני ההרשמה. באתרים נותני שירות, תן להם דוגמה לשירות.

טיפ מס' 4

אל תניח שהאינטואיציה שלך טובה יותר מזו של אחרים. למפתחים שונים יש אינטואיציה שונה. האינטואיציה האישית שלך מבוססת על הנסיון האישי שלך, שלעתים קרובות אינו מייצג נאמנה את הנסיון של המשתמשים.

טיפ מס' 5

התאם אנימציה לסיטואציה. אנימציה מתאימה לאתרים העוסקים בבידור, אבל מפריעה במצבים בהם נדרש מאמץ מנטלי. במצבים אלו ניתן לשלב אנימציה אך ורק כרמזים לפתרון, אך יש להקפיד שרמזים אלו לא ימנעו מציאת פתרונות חליפיים.

טיפ מס' 6

הקדם ניתוח לפיתוח. לפני תחילת עיצוב או תיכון, יש להגדיר את התהליכים העיקריים של המשתמש, על בסיס ניתוח פעילות. העיצוב צריך לתמוך בתהליכים אלו בלבד. כל מידע מיותר, גורם לבלבול אצל המשתמש.

טיפ מס' 7

אל תתחכם. (KISS – Keep It Simple, Stupid) כי פשוט זה יפה ופשוט זה קל. כל מידע מיותר, גורם לבלבול אצל המשתמש. התמקד בעיקר, זנח את התכונות המתוחכמות.

אולי גם תאהב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *